Wystawa czasowa „Pablo Picasso – grafiki”

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza na wystawę czasową „Pablo Piacsso – grafiki”.

Na ekspozycji w sali wystaw czasowych można podziwiać 41 litografii wykonanych przez jednego z najbardziej znanych artystów w historii. Pierwszy cykl grafik zatytułowany „La Flûte Double”, składa się z 15 grafik oraz stanowi świadectwo rozwoju Picassa jako grafika i jest kulminacyjnym punktem jego kariery w tej dziedzinie. Prace te obejmują szeroki zakres jego graficznej twórczości, od delikatnych, wczesnych motywów, aż po późniejsze, bardziej odważne i eksperymentalne kompozycje.

Drugi cykl grafik „Toros y Toreros” – „Byki i torreadorzy” tworzy 26 litografii, które zostały wydane w Paryżu w 1961 r. przez Fernanda Mourlot w jego słynnej drukarni. W czarno-białych grafikach, a także wykonanych w sepii i kolorze, Pablo Picasso ukazał kolejne etapy corridy, a także zawarł liczne przedstawienia drugiej, 46 lat młodszej od Picassa żony – Jacqueline.

Wszystkie eksponowane grafiki pochodzą z kolekcji Epicentrum Art. Gallery z Opola.

Ekspozycja prezentowana będzie od 23 marca do 7 kwietnia w godzinach otwarcia Muzeum: wt – pt 10:00 – 16:00, Sb – Nd 11:00 – 17:00, bilety: N – 10 zł, U- 6 zł, w piątek wstęp wolny. Ostatnie wejście na pół godziny przed zamknięciem Muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z otwarcia wystawy przygotowanej przez Mariusza Ordyńca. Link do filmu TUTAJ