Zapraszamy na prelekcję „Krajobraz kulinarny przedwojennej Warszawy. Restauracje, bary i kawiarnie”.

W najbliższą sobotę 13. kwietnia o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Dawnego Kupiectwa na spotkanie z Bartoszem Paluszkiewiczem, historykiem gastronomii, na ilustrowaną prelekcję pt. Krajobraz kulinarny przedwojennej Warszawy. Restauracje, bary i kawiarnie. Prelegent jest autorem niezwykle ciekawej strony na facebooku Przedwojenne restauracje, bary i hotele (https://www.facebook.com/gastro2rp/?locale=pl_PL ), która prezentuje imponujący materiał ikonograficzny, obejmujący prawie sto lat polskiej gastronomii od schyłku zaborów do lat. 40. XX w. Można tam zobaczyć wnętrza prestiżowych lokali, ich zmiany, także właścicielskie. Są także karty dań – menu, nieocenione źródła informacji o kulinariach i ich proweniencji. Ten bardzo obszerny materiał to efekt wieloletnich badań, kwerend w bibliotekach, muzeach i zbiorach prywatnych, których efektem są liczne artykuły oraz monograficzna, bogato ilustrowana, wydana w 2022 r. publikacja Warszawskie przedwojenne restauracje, bary i kawiarnie. Kronika.

Zapraszamy.