XVII Konkurs wiedzy o historii Świdnicy – Historia Świdnicy i jej zabytków. Wyniki.

Wczoraj w Muzeum Dawnego Kupiectwa odbyła się XVII edycja konkursu wiedzy o historii Świdnicy – Historia Świdnicy i jej zabytków, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa pod honorowym patronatem prezydent miasta Świdnicy – Beaty Moskal – Słaniewskiej. Z testem składającym się z 45 pytań zmierzyło się 35 uczestników z 12 zespołów reprezentujących świdnickie szkoły podstawowe i średnie. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie – dr Dobiesław Karst Dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa, Andrzej Deska – pracownik Działu Naukowo – Oświatowego Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz Leszek Mazurek ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.  Pierwsze miejsce zajęła Maja Marks ze I Liceum Ogólnokształcącego, drugie miejsce zajął Stanisław Kudzia z II Liceum Ogólnokształcącego a miejsce trzecie, po dogrywce zajęła Nadia Bielecka reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące.   Zespołowo najlepszy wynik osiągnęło I Liceum Ogólnokształcące.  Kolejne miejsca w klasyfikacji szkół zajęły: II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8.

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli – prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska, Andrzej Panas i Leszek Mazurek ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz dr Dobiesław Karst dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Nagrody zostały ufundowane przez Miasto Świdnica oraz Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.