Wystawa pokonkursowa Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa 2020

Wystawa pokonkursowa Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa 2020. Kuratorem wystawy jest  dr Dobiesław Karst – dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa.  Wystawa potrwa od 18 grudnia 2020 r. do 2 lutego 2021 r. Muzeum, podobnie jak inne placówki kultury, pozostanie zamknięte do 27 grudnia, dlatego też wystawa zostanie udostępniona w wersji on-line, tuż po ogłoszeniu wyników 18.12.2020 r.

Dnia 14.12.2020 r. w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy odbyła się ocena prac, które wpłynęły na konkurs pt.: „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniow”.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach:

Dzieci w wieku przedszkolnym:

I miejsce – Dzieci w wieku 4 i 5 lat z Grupy „Motylki” oraz Grupy „Smerfy” z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy, które przy pomocy opiekunek: Elżbiety Stelmach i Katarzyny Nitkiewicz   wykonały Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową z motywem dzików.

II miejsce – Dzieci w wieku 4 lat z Grupy „Pszczółki” i ich opiekunów: Katarzyny Witkiewicz oraz Małgorzaty Domareckiej z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Świdnicy. Nagrodzona praca posiada motyw katedry świdnickiej i ratusza świdnickiego.

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym:

I miejsce – Oliwii Włodkowskiej, Igi Szklarczyk, Poli Szklarczyk, Mileny Kijek, Nadii Pieczonki, Ady Pieczonki, Klaudii Chudy, Agaty Hruszowiec, Amelki Jaskuły, Kingi Czajkowskiej, Magdy Mojsy, Nataszy Pełki, Poli Żak, Oliwii Nowak, Julii Tarnowskiej, Alicji Szczepary, Tymka Arczykowskiego, Zuzii Żurakowskiej oraz Maji Gabryelskiej, uczestników zajęć w Pracowni Ceramicznej Miejskiego Domu Kultury w Świdnicy i ich opiekuna: Elżbiety Tarnowskiej,

Osoby dorosłe:

I miejsce – Malwiny Orłowskiej z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świdnicy oraz jej opiekuna Jacka Kulaszewskiego

II miejsce – Uczestników pracowni technicznej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdnicy: Malwiny Orłowskiej, Łukasza Kawy, Dariusza Górajewskiego, Michała Zatorskiego i Michała Furmanka oraz ich opiekuna: opiekuna Jacka Kulaszewskiego

Rodzina:

I miejsce – Tamary Pełki (lat 3), Nataszy Pełki (lat 12), które wraz z mamą: Martą Łopacką przygotowały pachnącą świdnicką szopkę bożonarodzeniową z piernika

II miejsce -Weroniki Woźny (lat 11), Edyty Ryszko-Woźny i Grzegorza Woźnego, którzy przygotowali   świdnicką   szopkę bożonarodzeniową nawiązującą do Kościoła NMP na Osiedlu Młodych.

Dyplomy i nagrody, ze względu na pandemię Covid 19, zostaną wręczone w poszczególnych kategoriach konkursowych, indywidulanie po   wcześniejszym uzgodnieniu terminu ich odbioru z laureatami oraz przy spełnieniu reżimów sanitarnych.