Wystawa czasowa Świdnicka Wystawa Przemysłu i Rzemiosła z 1892 roku w ówczesnej prasie śląskiej.

Zapraszamy na nową wystawę czasową „Świdnicka Wystawa Przemysłu i Rzemiosła z 1892 roku w ówczesnej prasie śląskiej”, którą będzie można zwiedzać od soboty 14 maja. Ekspozycja poświęcona jest doniosłemu wydarzeniu jakim dla Świdnicy i jej mieszkańców była przygotowana 130 lat temu wystawa. Zorganizowana w 27 pawilonach, na terenie ograniczonym obecnymi ulicami: Wałbrzyską, Armii Krajowej, Niecałą i Głowackiego oraz w południowej części dzisiejszego Parku Młodzieżowego, była wydarzeniem na tyle istotnym, iż relacje z jej przebiegu regularnie gościły na łamach śląskiej prasy. To właśnie relacje z tygodnika „Waldenburger Wochenblatt” oraz dziennika „Oberschlesiche Wanderer” przybliżą zwiedzającym kulisy związane z przygotowaniem oraz przebiegiem wystawy. Zwiedzający będą mogli zobaczyć także ciekawe artefakty związane z samą ekspozycją, m.in., wyroby świdnickich firm: R.M. Krause, Främbs & Freudenberg, płytę litograficzną wydawnictwa L. Heege, medale pamiątkowe czy też oryginalny egzemplarz Oficjalnego Katalogu Wystawy wypożyczony z Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zapraszamy do zwiedzenia wystawy tym bardziej, iż w chwili obecnej odbudowywany jest w Parku Młodzieżowym świadek tamtego wydarzenia altana-belweder, postawiona na kamiennym cokole, określanym od czasu jej powstania w 1875 r. do 1945 r. wzniesieniem Riebla (Riebels Höhe).
Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia Muzeum do 26 czerwca 2022 r.