Wystawa czasowa – Popieraj swojego malarza

Muzeum Dawnego Kupiectwa zaprasza  na wystawę malarstwa Roberta Kukli pt. „Popieraj swojego malarza”.
Wystawa składa się z dwóch serii obrazów:
cykl „Murale I”  realizowany od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, w sposób artystyczny dokumentuje stare murale reklamowe z czasów PRL. Początkowo z terenu Świdnicy, potem Dolnego Śląska, wreszcie całej Polski. Jest to analiza nieznanego w tej skali nigdzie na świecie zjawiska monumentalnych malowideł, na pozór reklamowych (w czasach permanentnego niedoboru niczego reklamować nie musiano), a tak naprawdę malarskich plomb na ślepych -z powodu zniszczeń wojennych i powojennych – ścian występujących w naszym kraju w ogromnej ilości.
cykl „Murale II” to twórcze i w zamyśle- satyryczne rozwinięcie i artystyczna interpretacja powyższego zjawiska. Dawny sposób obrazowania zestawiony jest tu z szeroko rozumianą, współczesną popkulturą.

Robert Kukla ur.1968. Świdniczanin.  Absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, projektowaniem graficznym, street artem, muralami,  prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Nauczyciel. Pracownik Świdnickiego Ośrodka Kultury na stanowisku instruktora d/s plastyki i fotografii. Organizator i kurator wielu wystaw, plenerów, warsztatów i imprez artystycznych. Stypendysta Miasta Świdnicy (2008), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy w Dziedzinie Kultury (2015), laureat I Nagrody na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu.

Wystawę można oglądać do niedzieli 13 listopada.