Warsztaty Muzealne 2024 – edycja wrześniowa.

Muzeum Dawnego Kupiectwa z wielką radością zaprasza dzieci i młodzież wraz z opiekunami na kolejną edycję Warsztatów Muzealnych, które odbędą się w sobotę 7 września o godzinie 12:00.

Podobnie jak w lipcu tematem, który zaprezentujemy w naszym Muzeum będzie piernikarstwo czyli jedno z najstarszych rzemiosł w regionie. Podczas warsztatów ich uczestnicy niczym dawni rzemieślnicy wykonają za pomocą drewnianych foremek pierniki figuralne, które później zapakują i zabiorą do domów.

Bajkowe kształty zwierząt, roślin i ludzi, niezapomniany zapach, radość tworzenia, ale i duża porcja naszego dziedzictwa kulturowego – to w największym skrócie: śląskie pierniki.

Serdecznie zapraszamy małych i dużych, ciekawych otaczającego świata odkrywców wraz z opiekunami  do spędzenia wolnych, wakacyjnych chwil z Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Zadanie jest dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Świdnica.

Szczegóły:

• 07.09.2024 (sobota), godz. 12:00 – „Warsztaty piernikarskie”” – żywa lekcja historii o dawnych tradycjach piernikarskich.
  •

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! W warsztatach uczestniczyć mogą maksymalnie 24 osoby.

Warsztaty przeznaczone dla osób od 6 roku życia.

Czas trwania warsztatów ok. 2 godzin.

Zapisy pod numerem telefonu
74/852-12-91 (od wtorku do piątku 8:00 – 15:30)  lub mailowo: edukacja@muzeum-kupiectwa.pl.

Zapisy ruszają od wtorku 03.09.2024r.!

Udział w warsztatach jest bezpłatny.