Szukałem was i teraz przyszkliście do mnie

W dniach od 20 maja do 18 czerwca 2008 r. w Muzeum Dawnego Kupiectwa będzie odbywała się wystawa fotografii pt. „Szukałem was i teraz przyszliście do mnie”. Wystawa została przygotowana przez Wadowickie Centrum Kultury dla Muzeum Miejskiego w Wadowicach. Autorzy ekspozycji wybrali ok. 70 zdjęć dokumentujących ostatnie chwile życia papieża, uroczystości pogrzebowe oraz reakcje całego świata na wieść o chorobie i śmierci Jana Pawła II, ukazując w ten sposób niezwykłą solidarność ludzi różnych wyznań i nacji w modlitwie za wielkiego człowieka.zdjęcie
Fotografie zostały udostępnione nieodpłatnie przez jedną z największych agencji prasowych – Agence France-Presse. Wybrane zdjęcia pochodzą z wielu krajów, czasem bardzo odległych jak: Australia, Meksyk, Argentyna czy Filipiny.
Prezentowane na ekspozycji fotografie dotyczą wydarzeń rozgrywających się między 27 marca a 8 kwietnia 2005r. Wstępem do nich są zdjęcia wykonane 13 marca 2005r. przed kliniką Gemeli w Rzymie. Upamiętniają one wizytę wadowiczan, podczas której Jan Paweł II pozdrowił swoich rodaków mówiąc: „Witam Wadowice”. Były to ostatnie słowa publicznie wypowiedziane przez Ojca Świętego po polsku. Kompozycja zdjęć świetnie oddaje dramaturgię kwietniowych wydarzeń. Ułożone są według klucza: czas agonii, śmierć i okres żałoby. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 2 kwietnia 2006 roku w Wadowicach. Zwiedzający mogli oglądać ekspozycję także w Krakowie, Bielsku-Białej i Opatowie.
W Świdnicy wystawa będzie prezentowana w Muzeum Dawnego Kupiectwa do 18 czerwca 2008 r.