Strój regionu dolnośląskiego na przełomie XIX/XX w

W dniu 8 lipca 2011 r. w Muzeum otwarto wystawę pt. „Strój regionu dolnośląskiego na przełomie XIX/XX w.” Prezentowane na niej ubiory należały do kobiet i mężczyzn żyjących we wsiach regionu, choć swoją formą nawiązują często do garderoby mieszczan. Szczególnym elementem kobiecego stroju były ozdobne czepce, ze względu na swoją wartość pieczołowicie przechowywane przez dawnych mieszkańców Dolnego Śląska i stosunkowo dobrze zachowane. Aranżację wystawy uzupełniają dodatkowo meble z epoki i tutejszego obszaru. Prawie wszystkie eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze, pozostałe z Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy oraz z Muzeum Regionalnego w Jaworze. Wystawa będzie trwała do 11 września br.