„Retrospektywa” – wystawa prac Kamy Karst

W dniu 1 lipca od godz. 19.00 do północy można było bezpłatnie zwiedzać Muzeum podczas „Nocy Muzealnej”. W jej ramach odbył się wernisaż wystawy czasowej prac świdnickiej artystki Kamili Karst oraz można było wysłuchać konceru Piotra Krakowskiego i Artura Wojtysiaka.

*

Kamila Karst urodziła się w Świdnicy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w latach 1990-1995. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja i adiunkta Pawła Frąckiewicza oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r. jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowań to: malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, litografia, techniki wklęsłe, grafika użytkowa.
„Obszar moich poszukiwań, inspiracji obejmuje obserwację przyrody zarówno w jej aspekcie abstrakcyjnym, jak i namacalnym, codziennym. Na podstawie tego, co mnie otacza, buduję obraz świata widziany przez pryzmat własnych doświadczeń. Rzeczywistość widzialna jest dla mnie pretekstem do przejścia w świat fantazji, legend i mitów, gdzie proste, ponadczasowe wartości splatają się z odwiecznymi pragnieniami i lękami. Ten Świat pełen barwnych, fantastycznych postaci, stanowi bogate źródło moich inspiracji, pozwalając jednocześnie na nieograniczoną swobodę wypowiedzi. Tworząc obraz często wykorzystuję zasadę kontrastu, stosując zestawienia miękkich form biologicznych, obok drapieżnych elementów konstrukcyjnych. Struktury architektoniczne pojawiające się w moich pracach, przybierają formy organiczne, przez co staram się pobudzić je do własnego życia. Zazwyczaj pracuję spontanicznie; rzadko wykonuje szkice ideowe. Pomysł narasta stopniowo lub jest gwałtownym zapisem emocjonalnym”.

Wystawa prac Kamili Karst pt. „Retrospektywa” będzie trwała do 28 sierpnia 2016 r. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia z "Nocy Muzealnej"