Fotorelacja z prelekcji pt. „Krajobraz kulinarny przedwojennej Warszawy”

W sobotnie południe 13 kwietnia br. w Muzeum Dawnego Kupiectwa mieliśmy przyjemność gościć znanego historyka gastronomii Bartosza Paluszkiewicza. Ilustrowana pokazem ikonografii, zdjęć, reklam, prelekcja ukazała bardzo soczysty „Krajobraz kulinarny przedwojennej Warszawy”. Podczas niej prelegent zaprezentował rozwój różnych gospodnich założeń, od powstałych w XIX w. restauracji, kawiarń, po urządzone w stylu art deco bary. Klientela lokali była różna, stąd też były także knajpy zakładane w zwykłych mieszkaniach. Imponująca ilość dań, przystawek, przekąsek, napoi, deserów w drukowanych kartach menu (podczas prelekcji dostępne były ich oryginały) posiadały stałe, urzędowe ceny. Usługiwali kelnerzy, którzy byli czyści i schludni, jak i lokale, ponieważ cały ten biznes kontrolował… tak, tak Sanepid.